Zaznacz stronę

Masaż klasyczny - Ruda Śląska

Jedną z usług prowadzonego przeze mnie gabinetu, z jakiej mogą skorzystać Klienci z Rudy Śląskiej, jest masaż klasyczny. Tradycyjny zabieg, najpowszechniej stosowany i proponowany przez fizjoterapeutów, niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Doskonale koi nerwy oraz rozluźnia napięte mięśnie. Jest idealny zarówno dla osób aktywnie żyjących, jak i spędzających długie godziny w pozycji siedzącej. Jeśli poszukujesz sposobu na to, by poradzić sobie ze stresem lub cierpisz z powodu bólów mięśniowych, w tym w okolicach kręgosłupa – z pewnością docenisz jego moc.
Umów się

Masaż klasyczny

Czym właściwie jest masaż klasyczny?

Najprościej ujmując, masaż klasyczny jest to metoda uciskania, pocierania i gładzenia wybranych partii ciała w celu uzyskania stanu odprężenia. Masaże klasyczne zaleca się ją m.in. osobom narażonym na długotrwały stres, sportowcom, jak i wszystkim, którzy szukają efektywnego sposobu na rozluźnienie mięśni i relaks. Techniki masażu klasycznego znane były już około 3000 lat temu i przez wieki, wraz z rozwojem wiedzy medycznej, były dopracowywane. Liczne korzyści, jakie niesie ze sobą zabieg masażu klasycznego, sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z niego.

Jakie są skutki masażu klasycznego?

Podstawowe skutki, jakie gwarantuje ten sposób masażu klasycznego, to przede wszystkim wprowadzenie w stan odprężenia, regeneracja organizmu (np. po wysiłku fizycznym), jak i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Po wykonanym zabiegu  masażu klasycznego wyraźnie polepsza się również nastrój, co stanowi bezpośredni rezultat zmniejszenia lub wyeliminowania dolegliwości bólowych oraz uczucia napięcia ciała. Zrealizowany przez fachowca masaż klasyczny pozwala uzyskać efekty lecznicze i sprzyja spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Poprawie ulega też krążenie krwi i limfy, dzięki czemu można łatwiej pozbyć się toksyn, jakie zalegają w organizmie. Do wyraźnie zauważalnych skutków należy także ujędrnienie i uelastycznienie skóry – zyskuje ona zdrowy wygląd, a sama sylwetka staje się wyraźnie smuklejsza.

Jak wygląda masaż klasyczny?

W przypadku masażu klasycznego fizjoterapeuta wykorzystuje m.in. takie techniki jak:

  • głaskanie,
  • rozcieranie,
  • ugniatanie,
  • oklepywanie,
  • wyciskanie.

Ich dobór zależy od indywidualnych przypadków. Dlatego przed rozpoczęciem masażu zawsze przeprowadzam rozmowę z Klientem, by dokładnie rozpoznać jego potrzeby. Zabieg odbywa się na specjalnym, przeznaczonym do tego stole, gwarantującym najwyższy komfort osobie masowanej, jak i łatwy dostęp masażyście do części ciała, jakie wymagają rozmasowania.

Jeśli szukasz w województwie śląskim dobrego specjalisty, który wykona masaż klasyczny – zachęcam do skorzystania z oferty mojego gabinetu. Gwarantuję najwyższy standard usług.

Cennik

Darmowa Konsultacja

Podczas pierwszego darmowego kontaktu telefonicznego przeprowadzam wywiad i poznaje historie dolegliwości. Na podstawie zebranych informacji podejmuję decyzję o możliwościach udzielania pomocy w rehabilitacji. W zależności od rodzaju problemu ustalamy dalszy plan pracy.

Napisz do Mnie!

Kontakt

+48 609 614 990

kontakt@karol-jaworek.pl

Stadion MOSIR Pogoń, Czarnoleśna, 41-709 Ruda Śląska